Натуральні vs. синтетичні ароматизатори: що краще для вашого авто

Сьогодні багато людей використовують ароматизатори повітря для авто. Все тому, що статус особистого автотранспорту добряче зріс за останні десятиліття. Якщо раніше машина була лише засобом пересування з мінімальним рівнем комфорту, то сьогодні салон можна назвати другим будинком. Підвищився рівень безпеки водія та пасажирів, а також зручності. Саме до останньої категорії відноситься запах у салоні. Навіть якщо ви регулярно чистите салон із професійними засобами, важко зберегти приємний або хоча б нейтральний аромат. Маленькі діти, домашні тварини, всі продукти із сильним запахом залишають свій слід. А оббивка сидінь дуже добре вбирає запахи. Тому єдиним варіантом залишається використання спеціальних ароматизаторів. Добре, що їх на ринку багато.
У цій статті ми поговоримо про натуральні та синтетичні засоби для ароматизації автомобільного салону, адже саме цей аспект викликає бурхливі дебати в мережі та офлайн.
Ароматизатори повітря в авто: які бувають
На цей час можна знайти ароматизатори повітря для авто.
-
картонні та дерев'яні;
-
гелеві та силікогелеві;
-
рідкі та тверді.
При цьому корпус, в якому знаходиться діюча речовина, теж може бути різним. У хід йдуть скляні пляшечки, сітчасті мішечки, пластикові кейси як прості, так і стилізовані.
Й зовнішній вигляд взагалі нічого не означає, якщо ви ставите питанням про натуральність ароматизатора. Усередині може бути і те, й інше.
Що таке натуральні ароматизатори для авто
Зверніть увагу, що «натуральні ароматизатори», для повітря в авто або інших цілей (а подібні речовини широко застосовуються в різних сферах нашого життя) є поняттям відносним. Відповідно до закону, у різних країнах існують різні визначення. Але в цілому можна сказати, що натуральними є склади, які виготовлені на основі продуктів природного походження. Тобто, в природі є фрукт, квітка або спеція з подібним запахом. Також до категорії натуральних можна віднести ароматичні букети з компонентів того ж походження.
Метод вилучення аромату може бути різним. Наприклад, екстракція. Найбільш зрозумілим прикладом можна вважати ефірні олії. Вони повністю натуральні та мають сильний запах.
Особливості синтетичних ароматизаторів для авто
Синтетичними ароматизаторами повітря в авто є склади, які виготовлені шляхом змішування різних хімічних речовин. При цьому вони можуть імітувати природні запахи фруктів, квітів та їх композицій, але при виготовленні жодної продукції, яка існує в природі, не використовується. Наприклад, натуральний ароматизатор бергамоту буде виготовлений зі шкірки цього фрукта. А синтетичний – відтворений штучно шляхом змішування різних хімічних речовин.
Чому вибір ароматизатора повітря для авто – справа індивідуальна
Необхідно розуміти, що поняття «штучності» та «натуральності» не мають жодного відношення до безпеки. Обидва варіанти можуть бути небезпечними, якщо у людини індивідуальна алергічна реакція. Саме тому ароматизатори повітря для авто слід вибирати особисто й краще експеріментальним шляхом. Однак це не означає, що потрібно перепробувати всі склади. Як правило, достатньо знайти виробника, продукція якого не викликає проблем.
Винятком є ефірні олії, які часто використовуються як ароматизатор у салон. Кожен аромат виготовлений із натуральної рослини. На одну у вас може бути алергія, а на іншу – ні.
Таким чином, при виборі ароматизаторів повітря в авто необхідно орієнтуватися на особисті уподобання, а також на фізичні реакції. Синтетичний це склад чи натуральний – зовсім не важливо. Але не забудьте переконатися, що є можливість регулювати інтенсивність ароматизації, адже навіть приємний та безпечний для здоров'я запах може викликати головний біль, якщо він занадто сильний.