Які ароматизатори для авто вибрати, якщо в ньому їздить дитина чи тварини

Поширення особистого автомобільного транспорту вивів рівень комфорту пересування на новий рівень. Сьогодні немає проблем навіть із далекими подорожами. Однак, щоб поїздка була комфортною, салон потребує ретельного догляду. Однією з умов є підтримання приємної атмосфери всередині, простіше кажучи, в машині не повинно бути неприємних запахів. Але простим прибиранням такого ефекту недосягти. Навіть якщо в салоні не буває маленьких дітей та свійських тварин, природний запах нового або просто чистого автомобіля включатиме характерне пластикове амбре.
У цій статті ми поговоримо про ароматизатори повітря для авто, які можна вибрати, якщо в машині часто бувають маленькі діти, коти, собаки.
Ароматизатори повітря для авто та безпека
Якщо йдеться про дитину, то безпека насамперед. Й у випадку ароматизаторів повітря для авто це дуже важливо. Причому йдеться не тільки про сам склад освіжувача, хоча про це ми теж поговоримо. Будь-який освіжувач належить до автохімії, так чи інакше. Очевидно, що контакт робочої речовини небажаний навіть зі шкірою, і тим більше протипоказаний у випадку слизових. Подібне шкідливо для дорослих та дуже небезпечне для малечі. Ось тільки важко знайти дорослого, який вирішить скуштувати ароматизатор на смак. А ось з дитиною або домашнім вихованцем такий казус цілком може статися, якщо дорослі відволікаються.
Тому дуже важливо, щоб ароматизатор повітря для авто з дитиною або твариною (якщо воно вільно переміщається салоном):
-
мав спеціальний контейнер, який ховає робочу речовину (як Natural Air від Klifex);
-
знаходився поза зоною доступу (розміщення по зеркалу заднього виду або надійна фіксація на панелі керування);
-
привертав мінімум уваги (нудний контейнер Natural Air – ідеальний варіант, а ось різні качечки з пропелером вже виглядають як іграшка).
Пам'ятайте, що контакт з робочою речовиною ароматизатора може призвести до алергічних реакцій, хімічних опіків та харчових отруєнь.
Натуральні та синтетичні ефірні олії: чи є різниця
І тут постає питання: а чи варто ризикувати, використовуючи ароматизатор повітря для авто на основі штучних компонентів? Адже це суцільна хімія. Для тих, хто дотримується такої думки й переконаний у безпеці ефірних олій та інших натуральних компонентів, ми маємо пару поганих новин.
По-перше, суцільна хімія оточує нас усюди. Вся парфумерія заснована на суцільній хімії й вдихає її весь час, якщо використовуєте духи. Але, поки ви не намагаєтеся випити одеколон або закапати його в очі, проблем не спостерігається, вірно?
По-друге, натуральні компоненти, зокрема ефірні олії, зовсім не безпечні. Вони є сильними алергенами й в ряді випадків можуть спровокувати серйозні алергічні реакції, у тому числі й ті, які вимагатимуть негайного звернення.
Таким чином, правила безпеки, яких ми рекомендували дотримуватись у попередньому пункті, залишаються актуальними. Й не має значення, натуральний у вас ароматизатор повітря для авто або «суцільна хімія».
До речі, натуральні ефірні олії ще й дуже агресивні хімічні речовини. Вивести плями від них з оббивки сидінь – те ще завдання. А пластикові елементи такі олії просто роз'їдають.
Чи варто використовувати ароматизатори з антибактеріальним ефектом
Крім звичайних ароматизаторів для авто, які маскують сторонні запахи та роблять повітря приємним, можна використовувати склади з додатковими можливостями. Однією з них є знезараження. Освіжувачі з антибактеріальним ефектом дуже знадобляться в період пандемії та сезонного грипу. Найпростішим варіантом такого ароматизатора є ефірні олії, які ми часто помічаємо у ліках: евкаліпт, хвоя. Щоправда, салон пахне, як аптека.
Чи можна обійтися одним ароматизатором повітря для авто
Також, в салоні, де часто бувають маленькі діти, собаки та кішки, або там, де дорослі палять та проливають каву, можна застосовувати нейтралізатори. Це окрема категорія освіжувачів. Вони бувають електронні (вбирають поганий запах) та ферментні (зазвичай розпорошуються на оббивку сидінь, оздоблення салону). Перші розраховані на постійне застосування, другі можна використовувати періодично. Наприклад, перед серйозним чищенням салону.
До речі, ферментні нейтралізатори чудово поєднуються з ароматизаторами повітря для авто. Усунули запах собачої вовни чи дитячої несподіванки, та забезпечили аромат за смаком.