Як ароматизатори маскують сторонні запахи в автомобілі: огляд найкращих варіантів

Автомобіль у наші дні перестав бути просто транспортним засобом, який дозволяє з комфортом добиратися з пункту А до пункту Б. Сьогодні це ще й показник статусу, маркер індивідуальності. Загалом машина – річ важлива та потрібна. Крім того, рівень комфорту, який є навіть у салоні зовсім недорогого авто, досить великий. Кількість часу, який водій проводить у машині, знаходиться на третьому місці, після будинку та роботи. Зрозуміло, такий простір має бути максимально зручним. Й одним із показників є запах. На щастя, сьогодні можна використовувати освіжувач повітря в авто, щоб замаскувати або зовсім позбутися неприємного аромату.
У цій статті ми розглянемо різні варіанти ароматизаторів та припустимо, що найкраще маскує неприємний запах у салоні автомобіля.
Ялинки, колбочки, USB-пристрої: такі різні освіжувачі повітря в авто
На цей час існує безліч видів освіжувачів повітря в автомобілі. Їх можна класифікувати за різними параметрами:
-
ефектом: маскує, нейтралізує, знезаражує повітря;
-
станом робочого агента: твердий, рідкий, гелеподібний;
-
хімічним складом: натуральні ефірні олії, синтетика, комплекс ферментів;
-
періодом ефективності: від кількох тижнів до декількох місяців;
-
конструкцією виробу: проста (ялинка, дерев'яні стики) та механічна (ставиться на вихід системи кондиціювання), електронна (на батарейках, з функцією USB заряджання).
При цьому конкретний продукт може бути дуже різним. Наприклад, та ж «ялинка», картонна або дерев'яна, може просочуватися натуральними або синтетичними маслами.
Чому освіжувач повітря в авто є ефективним засобом
Напевно, ви помічали, що освіжувач повітря в авто більш ефективний, в порівнянні з аналогічними засобами для будинку. Може здатися, що сам аромат сильніший, проте секрет криється в обмеженості простору. Навіть дуже просторий салон помітно менший, ніж маленька кімната. Тому освіжувач повітря, особливо з яскраво вираженим ароматом, відчувається набагато сильніше.
Як продовжити ефект освіжувача повітря у салоні автомобіля
Всі освіжувачі повітря однаково ефективні у перші дні, але згодом запах вивітрюється. Так:
-
ялинки та інші гігроскопічні вироби з просоченням служать від 2 до 3 тижнів;
-
ємності з маслами та стиками ефективні не менше місяця;
-
гелеві склади здатні «протягнути» до 2 місяців;
-
тверді стики у спеціальних пристроях можна використовувати понад 2 місяці.
Подовжити й посилити ефект можна, якщо постійно використовувати один і той самий аромат. Композиція вбиратиметься елементами салону в авто так само як і неприємні запахи.
Маскування або усунення: освіжувачі або нейтралізатори
Зверніть увагу, що вибрати найкращий варіант освіжувача повітря в авто практично неможливо, тому що у всіх свої переваги та фізичні реакції. Вибір зазвичай робиться виходячи з цих параметрів, бо що підходить одному, не до смаку іншому.
Також дуже важливим є сам принцип роботи. Що краще, замаскувати чи повністю нейтралізувати запах? На це питання теж у кожного своя відповідь. Тому однозначно вказати на конкретний варіант освіжувача та сказати, що саме він є найкращим, практично неможливо. Зате можна з упевненістю сказати, що максимальний попит мають такі ароматичні композиції, як:
-
квіткові та деревні;
-
фруктові та ягідні;
-
цитрусові та хвойні;
-
нейтральні.
Також багато хто віддає перевагу освіжувачам з натуральним складом та у твердій формі. Наприклад, як продукція серії Natural Air від Klifex. Перевагою таких освіжувачів є те, що вони встановлюються в спеціальний контейнер й активна речовина не контактує з елементами салону. Адже подібний контакт здатний помітно зіпсувати обробку.