Спеціальні ароматизатори: подвійна користь для вашого авто
У сучасному світі автомобіль перестав бути просто транспортним засобом, який використовується лише для пересування між точками «А» та «Б». Сьогодні машина є показником статусу, й способом життя. Фактично, багато людей набагато більше часу проводять у салоні авто, ніж у себе вдома. Особливо якщо сама професія безпосередньо пов'язана з машиною. А це багато чого, від кур'єрських та поштових послуг до обслуговування різного обладнання безпосередньо на місці його розміщення. Не дивно, що в такій ситуації стали мати попит ароматизатори для авто. З ефектом усунення тютюнового запаху, очищення повітря від бактерій та мікробів, а також простою для збереження комфортного мікроклімату в салоні.
У цій статті ми поговоримо про таку категорію цієї продукції, як спеціальні. Саме до них відносяться антибактеріальні, а також персоналізовані ароматизатори.
Чому ароматизатори для авто є бажаним аксесуаром
Вважається, що підтримання чистоти в салоні цілком достатньо, тому антибактеріальні ароматизатори, а також інші їх різновиди не дуже потрібні. Це серйозна помилка. Як і в будинку, в салоні машини ніхто не влаштовує капітальне прибирання щодня. А це означає, що поступово накопичуються різні аромати. Деякі з них неприємні спочатку, наприклад, тютюновий дим або мокра собача шерсть. А інші стають такими з часом або через змішування з іншими ароматами. Тут прикладом можуть стати запахи різних харчових продуктів. Тому для салону дійсно потрібні ароматизатори з ефектом усунення таких запахів, як мінімум. А за бажання це можуть бути й персоналізовані композиції.
Користь та шкода ароматизаторів для автомобільного салону
Зауважте, що, як і будь-яка інша парфумована продукція, ароматизатори з ефектом усунення тютюнового диму, антибактеріальні або персоналізовані, можуть бути і шкідливими, і безпечними для здоров'я. Річ у тім, різні люди по-різному реагують на аромати. Навіть якщо ті цілком натуральні. Зрештою, «натуарльне» зовсім не рівнозначне «безпечне».
Тому при виборі антибактеріального ароматизатора в салон переконайтеся, що:
-
ніхто з передбачуваних пасажирів та водіїв не страждає на алергію на компоненти;
-
запах не виявиться нав'язливим при незмінній експлуатації (може злегка дратувати або викликати головний біль).
Ще один момент: небезпека для оздоблення салону. Тут взагалі цікаво: якраз натуральні ефірні олії більш ніж здатні зіпсувати пластикові елементи.
Засоби для салону антибактеріальні: ароматизатори та очищувачі
Якщо говорити про антибактеріальні ароматизатори, вони рідко мають суттєвий ефект усунення тютюнового диму або іншого конкретного аромату. Й персоналізованими такі вироби стануть лише якщо ви особисто зберете композицію з натуральних ефірних олій, які самі по собі мають антибактеріальний ефект.
Як правило, очистити повітря в салоні від бактерій можна:
-
використовуючи відповідний ароматизатор;
-
регулярно дезенфікуючи систему кондиціювання за допомогою очисника.
У першому випадку композиція може мати якийсь запах, фруктовий чи хвойний, наприклад. Антибактеріальні очищувачі зазвичай мають нейтральний аромат та застосовуються тільки для очищення системи від шкідливих мікроорганізмів.
Персоналізовані ароматизатори: що це таке та де знайти
Зрозуміло, якщо в салоні ніхто не палить, ароматизатори з ефектом усунення тютюнового диму не потрібні. Однак, як говорилося раніше, це не означає, що салон повністю захищений від сторонніх ароматів. Зрештою, навіть самі матеріали обробки випромінюють різні запахи. Й це не обов'язково приємний аромат натуральної шкіри. До речі, останній теж недовговічний, оскільки сам матеріал має високу схильність до вбирання запахів з навколишнього середовища.
При цьому антибактеріальні ароматизатори можуть мати аромат, який не подобається власнику автомобіля. Що ж робити у такому разі? Варіант лише один: використовуйте очищувач, щоб позбавитися бактерій у кондиціонері, а також спеціальні засоби для обробки поверхонь всередині салону. Їхній нейтральний аромат не заважатиме надалі.
А для створення приємної атмосфери варто підібрати персоналізовані ароматизатори. Останні можуть бути:
-
пов'язані з особистістю власника (є парфумовані варіанти, запах яких ідентичний популярним духам, наприклад, у салоні буде той самий аромат, що й на водії);
-
створені власником безпосередньо (як правило, йдеться про одну ефірну олію або їх комбінацію, головне, щоб отримана композиція подобалася водієві).
Також є компанії, які пропонують авторські композиції або збирають їх на запит власника автомобіля. Такі бренди часто виробляють дерев'яні або картонні дифузори в індивідуальному дизайні. Наприклад, це може бути вітання, зображення, логотип.
Нейтралізатори: ароматизатори для авто з ефектом усунення тютюнового запаху
Окремо варто згадати ароматизатори для авто із ефектом усунення тютюнового запаху. Але не саме їх, а категорію, до якої такі вироби належать. А це так звані нейтралізатори. Вони можуть бути вузькоспрямованими, як у випадку із запахом тютюнового диму або універсальні: проти всього. Ароматизатори з ефектом нейтралізації сторонніх ароматів рідко бувають персоналізованими, адже їхнє завдання якраз у створенні нейтральної обстановки. Однак серед них часто можна натрапити на антибактеріальні ароматизатори. Це пов'язано з тим, що багато сучасних пристроїв з акумулятором спрямовані не так на ароматизацію салону, як на очищення повітря всередині. Природно, що подібна процедура матиме антибактеріальний ефект.
В цілому, в салоні автомобіля цілком можна використовувати не просто звичайні «ялинки» або кісетні моделі з гелевими або дерев'яними кульками, а й спеціальні персоналізовані ароматизатори, а також склади з широким спектром дії. За бажання, можна комбінувати різні варіанти, щоб досягти максимально комфортної атмосфери всередині салону авто.