Як підготувати пічку до нового холодного сезону
Обігрівач автомобільного салону використовується набагато довше, ніж система кондиціювання. Подібний елемент, який у народі називається просто «пічка», був ще на машинах середини минулого століття. Тому його поломка завжди стає неприємним сюрпризом: ніколи не було й ось.
Крім того, на відміну від кондиціонера, обігрівач салону необхідний не тільки для підтримки комфортного клімату всередині салону. Його завдання набагато серйозніше, ніж обігрів водія та пасажирів. Від працездатності пічки залежатиме наявність та швидкість корозійних процесів металевих елементів салону, заледеніння та запотівання скла зсередини. Останнє, до речі, є дуже серйозною проблемою, яка приховує великі ризики. Адже запотіле лобове скло погіршує видимість й водій може не встигнути зреагувати на ситуацію на дорозі.
У цій статті ми поговоримо про те, як підготувати пічку до початку нового холодного сезону. Також ви дізнаєтеся, що собою являє цей елемент автомобільної конструкції.
Що являє собою обігрівач автомобільного салону
Конструктивно обігрівач салону складається з таких елементів, як радіатор, ряд патрубків для подачі антифризу, регулятора потоку цієї рідини, повітроводів, заслінок та вентилятора. Пічка дуже проста й, своєю чергою, також є частиною іншої системи. Йдеться про охолодження двигуна. Так що обігрів салону – це елемент системи охолодження двигуна внутрішнього згоряння. Антифриз відбирає зайву температуру у мотора та віддає її салону. У процесі рідина знову остигає й усе повторюється.
Де шукати причини несправності пічки автомобіля
Очевидно, що проблеми з пічкою машини можна шукати у двох напрямках:
-
у системі охолодження двигуна;
-
у елементах обігрівача салону.
Ознаки несправності дуже помітні: пічка не працює в принципі, дає повітря неправильній температурі (зазвичай, занадто холодне), працює тільки на великій швидкості або з перебоями, в яких неможливо вловити систему.
Одним із найуразливіших елементів зазвичай є всякі витратні матеріали. Тобто деталі, які не підлягають ремонту та потребують заміни з певною періодичністю. Наприклад, це може бути фільтр. Його слід змінювати не рідше ніж раз на рік. Наступні у черзі – клапани пічки. На щастя, їх також можна відновити, причому недорого. Адже в асортименті багато ремкомплектів для різних моделей авто.
Профілактика краща за ремонт: як підготувати пічку до зими
Система охолодження двигуна та обігріву салону вимагає догляду не тільки напередодні конкретного сезону. Але саме взимку ми особливо потребуємо працездатної пічки. Тому має сенс приділити їй увагу на початку осені. Серед профілактичних дій:
-
заміна фільтра та інших витратних запчастин;
-
заливання нового антифризу в систему до рівня, який рекомендує виробник;
-
зовнішнє та внутрішнє очищення радіатора (зовні можна видалити забруднення хоч пилососом, а з внутрішньою поверхнею допоможе впоратися спеціальна автохімія);
-
перевірка герметичності патрубків та з'єднань.
В принципі, цих простих дій може бути достатньо, щоб у розпал холодів обігрівач салону не залишив вас на морозі.
У чому полягають переваги ремкомплектів автопічки
Основним плюсом вітчизняних ремкомплектів, у тому числі й для клапанів пічки, є доступна ціна за хорошої якості. Багато вузлів імпортного автомобільного транспорту взагалі не вважаються розбірними та на ремонт не розраховані. Досвідчені автомеханіки можуть впоратися з проблемою, використовуючи підходящий ремонтний комплект. Це буде набагато дешевше, ніж заміна вузла загалом та, як правило, результат має гарантію якості.