Як працюють вихрові заслонки
Сучасний автомобіль є складною конструкцією, яка включає велику кількість механізмів. Завдяки їхній злагодженій роботі ми можемо використовувати швидкий, безпечний та комфортний транспортний засіб. Зворотним боком медалі є складність обслуговування. Сьогодні непросто знайти водія, який міг би самостійно підтримувати працездатність машини. Все тому, що автомобільна конструкція складна та її технічне обслуговування потребує багато знань, обладнання та досвіду. Наприклад, чи багато людей досконало знають, як працюють вихрові заслонки впускного колектора? Що дає їхня наявність? І як пов'язаний привід заслонок із роботою колектора?
У цій статті ми поговоримо про цей елемент автомобільної конструкції.
Для чого потрібні вихрові заслонки впускного колектора
Вихрові заслонки впускного колектора є важливим компонентом системи, яка сама по собі відповідає за подачу повітря двигуна. Це дозволяє покращувати якість паливно-повітряної суміші перед згорянням. Вихровий потік повітря в каналі впуску дозволяє:
-
посилити інтенсивність горіння;
-
підвищити ефективність двигуна внутрішнього згоряння.
Фактично, від того, як працюють вихрові заслонки, безпосередньо залежить ефективність машини загалом. Якщо вони виходять із ладу, коефіцієнт корисної дії знижується. Той самий ефект спостерігається, коли ламається привід заслонок.
Загалом вони дуже серйозно впливають на роботу колектора.
Робота колектора та привід вихрових заслонок
Що стосується того, як працюють вихрові заслонки впускного колектора, то вони рухаються за допомогою приводу.
Сам принцип роботи пов'язаний зі зміною геометрії впускного каналу. Якщо говорити спрощено, то при низьких обертах двигуна внутрішнього згоряння вихрові заслонки частково закриті. Це дозволяє створювати вихор, завдяки чому змішування повітря та палива покращується. Це дає повне згоряння повітряно-паливної суміші.
Привід заслонок відкриває їх зі збільшенням кількості обертів. Це збільшує надходження повітря, що дозволяє отримати максимальну потужність двигуна.
Фактично, робота впускного колектора із заслонками дозволяє оптимізувати дію двигуна внутрішнього згоряння.
А ще, справна робота вихрових заслонок знижує токсичність вихлопних газів, оскільки, очевидно, в них знаходиться мінімальна кількість залишків паливної суміші.
Основні поломки вихрових заслонок
Хоча справні вихрові заслонки впускного колектора дають безліч переваг, у зношеному вигляді вони є серйозною загрозою для двигуна внутрішнього згоряння. Крім зношеності, джерелом проблеми можуть стати пошкодження та забруднення. Річ у тому, що навіть якщо привід заслонки в повному порядку, сама ця деталь може стати крихкою і зруйнуватися в якийсь момент часу. Оскільки працюють вихрові заслонки безпосередньо з мотором, як частина колектора, уламки можуть потрапити безпосередньо в мотор.
Тому потрібно уважно стежити за роботою колектора та станом вихрових заслонок. Звертайте увагу на такі ознаки проблем, що насуваються:
-
зниження потужності двигуна;
-
зростання витрачання пального;
-
нестабільність у роботі двигуна, особливо на неодружених оборотах;
-
сигнали на панелі приладів, які інформують про наявність помилки в системі управління мотором.
А в деяких випадках є сенс повністю позбутися вихрових заслонок.
Коли має сенс видалити вихрові заслонки
Хоча конструкція автомобіля розроблена з увагою до деталей і її можна вважати збалансованою, іноді з неї справді можна вилучити щось. І те, як працюють вихрові заслонки впускного колектора, цілком дозволяє це зробити. Звичайно, немає жодного сенсу знижувати ефективність справного пристрою. Однак у ситуації, коли автомобіль вже старий, а заслонки несуть у собі загрозу для двигуна, можна їх позбутися. Це дасть економію на їхньому обслуговуванні та захистить мотор. А робота колектора, хоч і буде менш ефективною, але все ще нікуди не подінеться.