Антибактеріальна обробка кондиціонера авто: що, як, коли

Сучасні автомобілі є складною сукупністю механізмів і систем, причому найрізноманітніших. З одного боку, це робить догляд за машиною клопітною та досить витратною справою. Але з іншого – сучасний автомобільний транспорт винятково комфортний та дуже безпечний. Одним елементом конструкції, який одночасно робить їзду зручною та позбавленою низки ризиків, є кліматична техніка. Кондиціонер авто не лише підтримує оптимальну температуру у салоні для вашого комфорту. Також це обладнання:
-
знижує вологість у салоні;
-
запобігає утворенню конденсату на стеклах;
-
допомагає уникнути непритомності, стрибків тиску та інших проблем для здоров'я, спричинених перегріванням.
Тому автомобільний кондиціонер – це не тільки зручність.
У цій статті ми поговоримо про таку процедуру догляду за кліматичною автотехнікою, як антибактеріальна обробка. Ви дізнаєтеся, що це таке, коли потрібно і як почистити автокондиціонер своїми руками.
Що таке антибактеріальне чищення кондиціонера авто
Згодом усередину системи автомобільного кондиціонера проникає пил, бруд, бактерії та мікроби, а також шерсть тварин, якщо такі часто перевозяться в салоні. Разом з вологістю, таке середовище є ідеальним для розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Залежно від того, наскільки серйозна ситуація, наслідки можуть бути дуже різними. Це може вплинути на водія та пасажирів, загальну атмосферу в салоні, а також, у довгостроковій перспективі, працездатність самої системи кондиціювання. В результаті остання гірше справлятиметься зі своїми завданнями, у тому числі і з осушенням салону. Це зробить повітря в системі ще більш вологим та сприятливим для грибків та бактерій.
Помітити, що щось пішло негаразд на початкових періодах практично неможливо. А коли в салоні з'явиться неприємний запах – проблема вже дозріла.
Коли потрібна антибактеріальна обробка автомобільного кондиціонера
Щоб не доводити ситуацію до ручки, рекомендується відзначити у календарі дату та встановити нагадування на смартфоні. Якщо антибактеріальна обробка кондиціонера авто проводиться періодично, проблем виникнути не повинно.
Фахівці рекомендують робити антибактеріальну обробку не рідше ніж один раз на рік. Якщо ви користуєтеся машиною дуже часто, чистити кліматичну систему в автомобілі варто кожні 10 000 кілометрів пробігу.
Як здійснюється антибактеріальне чищення автокондиціонера
Зверніть увагу, що якщо антибактеріальне чищення автокондиціонера здійснюється регулярно, вам не буде потрібна допомога фахівців. Процедура виконується за допомогою спеціальної автохімії. Це може бути спрей або піна.
У першому випадку буде достатньо:
-
увімкнути кондиціонер на мінімум;
-
переконатися, що всі вікна щільно зачинені;
-
встановити балон із засобом для чищення в середині салону (можна між передніми кріслами);
-
натиснути кнопку до клацання, що означає фіксацію;
-
закрити машину з увімкненим кондиціонером і залишити її на 20 хвилин.
Після цього потрібно буде ретельно провітрити салон.
У другому випадку доведеться ввести піну через дефлектор таким чином, щоб вона потрапила на випарник. Зазвичай для цього в комплекті є спеціальна подовжувальна трубка. Через 30 хвилин запустіть двигун на холостих оборотах і увімкніть кондиціонер на мінімум.
Звісно, ці рекомендації не є універсальними. Перед початком антибактеріальної обробки кондиціонера авто слід уважно прочитати інструкцію на балоні із засобом для чищення.
Чому антибактеріальна обробка кліматичної техніки така важлива
Зверніть увагу, що антибактеріальна обробка кліматичної техніки є важливою в будь-якій ситуації. Причому не йдеться лише про автомобільні кондиціонери, адже принцип дії у такого обладнання приблизно однаковий. Пам'ятаєте, ще років 10 тому у народі ходили легенди про те, що наявність кондиціонера – прямий шлях до застуди? Причиною хвороби вважали протяг або сильний перепад температури. Насправді ж подібні ситуації відбувалися через те, що люди не робили антибактеріальну обробку. Або через непоінформованість, або з сумнівних міркувань економії. В результаті система кондиціювання не тільки не провітрювала, а й безперервно насичувала повітря мікробами, бактеріями та спорами грибків. Тому, якщо не хочете проблем із дихальною системою, не нехтуйте антибактеріальною обробкою кондиціонера. І автомобільного зокрема.