Чим небезпечні розбиті стійки стабілізатора
У сучасній Україні значний відсоток приватного автомобільного транспорту. Це пов’язано з великою кількістю чинників. Серед них як високий рівень комфорту, який забезпечує особистий автомобіль, так і особливостей ситуації в країні. У період, коли громадський транспорт, міський чи міжміський, функціонує не стабільно, можливість виїхати кудись просто, сівши за кермо власної машини цінується дуже високо.
Однак авто – це сукупність складних систем та механізмів, кожен з яких має бути повністю справним. Тому, вирішуючи придбати особистий автотранспорт не забувайте, що йому буде потрібний ретельний та регулярний догляд. В іншому випадку наслідки можуть бути сумними.
У цій статті ми поговоримо про такий елемент автомобільної конструкції, як стійки стабілізатора. Також їх часом називають «кісточки».
Ви дізнаєтесь про їх призначення, ознаки несправності, а також ризики, пов'язані з розбитими стійками стабілізатора.
Що таке стійки автомобільного стабілізатора
Стійки стабілізатора є частиною конструкції останнього. А він відповідає за стабільність автомобіля на дорозі. В основному стабілізатор бореться з креном, який неминуче виникає при поворотах. Особливо якщо машина рухається на високій швидкості. Стійки стабілізатора грають роль сполучного елемента між самим стабілізатором та підвіскою. Конструктивно вони є металевим штоком з рухомими шарнірними з'єднаннями на кінцях. Стійки стабілізатора у справному стані:
-
гасять навантаження при повороті машини;
-
запобігають нахилу.
Очевидно, що ці дві проблеми виникають, якщо стійки стабілізатора розбиті. Їх надмірне зношування може стати причиною занесення, дорожньо-транспортної пригоди й навіть перекидання автомобіля.
Що й казати, їзда з розбитими стійками стабілізатора надзвичайно небезпечна.
Робочий ресурс стійок стабілізатора автомобіля
Згідно з рекомендаціями виробника, робочий ресурс стійок стабілізатора становить 100 тисяч кілометрів. Однак ця цифра є досить умовною. На швидкість зношування стійок впливатиме чимало чинників. Наприклад:
-
манера їзди водія;
-
якість дорожнього покриття;
-
поєднання цих двох факторів.
Тому, якщо ви мешкаєте в Україні і знаходитесь не у великому мегаполісі або біля нових міжміських шосе, можна сміливо знизити термін служби стійок у два рази. А часом ці елементи стабілізатора виходять з ладу ще раніше, якщо вони мали низьку якість.
Як зрозуміти, що стійки стабілізатора несправні
На щастя, щоб зрозуміти, що настав час замінити стійки стабілізатора на вашому автомобілі, не обов'язково уважно відстежувати пройдені кілометри. У зносу стійок є цілком очевидні ознаки. Серед них:
-
появи нахилу на поворотах;
-
розгойдування кузова у процесі гальмування;
-
нехарактерний стукіт у підвісці при перетині дрібних перешкод;
-
мимовільне занесення машини при русі по прямій.
Не помітити подібних ознак досить складно навіть новачкові. І в цей момент необхідно негайно зайнятися заміною стійок стабілізатора, адже вони не лише загрожують водієві, пасажирам та іншим учасникам дорожнього руху. Розбиті стійки можуть серйозно пошкодити підвіску. А її ремонт, як відомо, обходиться куди дорожче за заміну елементів стабілізатора.
Де краще міняти стійки стабілізатора та чому
Отже, ви готові замінити стійки стабілізатора. У вас є два шляхи:
-
заміна своїми руками;
-
звернення до станції технічного обслуговування.
Перший варіант буде дешевшим, тому що вам потрібні будуть лише нові стійки, супутній інструмент (домкрат, противідкатні упори, гайковий ключ, ганчір'я та WD-40), а також робочий простір. Однак, якщо ви не профі, шанси на помилку досить великі.
Другий варіант коштуватиме дорожче, адже доведеться заплатити за послуги автомеханіка. Однак переваг більше: процедура займе мінімум часу, все буде зроблено з гарантованою якістю та без будь-яких ризиків. До того ж немає потреби у власному гаражі та інструментах. У наші дні, коли багато автовласників тримають машину під під'їздом або на відкритій стоянці цілий рік, це є серйозною перевагою.
Вибір між цими двома варіантами кожен робить, виходячи зі своїх уподобань.