Як перевірити герметичність системи автомобільного кондиціонера
У наші дні важко знайти сучасний автомобільний транспорт, у якому не було б встановлено кліматичну техніку. Безумовно, рівень її ефективності та конструктивні особливості відрізнятимуться, проте якась модель буде. Зрештою, автокондиціонер міцно увійшов у світ особистого автотранспорту вже понад тридцять років тому.
У цій статті ми поговоримо про таку проблему як розгерметизація кліматичного обладнання. Ви дізнаєтеся, чому автомобільний кондиціонер зношується швидше при втраті герметичності та як помітити перші ознаки проблем. Також ми розповімо, як можна перевірити систему кондиціювання в машині щодо герметичності.
Чому важлива герметичність системи автокондиціонера
Система автомобільного кондиціонера мало відрізняється від побутового обладнання. Принцип дії автокондиціонера, а також домашньої кліматичної та холодильної техніки приблизно однаковий. І, зауважте, герметичність скрізь має ключове значення. Річ у тому, що холодоагент, яким заправляються всі подібні пристрої - речовина рідка або газоподібна (залежно від моменту). І вона нажаль легко випаровується або витікає крізь дрібні щілини.
Адже однією з обов'язкових умов ефективної роботи автомобільного кондиціонера є саме точне дозування холодоагенту при заправці. Якщо в системі буде менше, ніж необхідно відповідно до рекомендацій виробника, про ефективну роботу кліматичної техніки доведеться забути. А незабаром доведеться забути і про сам автомобільний кондиціонер. Адже за нестачі фреону, техніка працюватиме на знос. Руйнівний ефект торкнеться всіх елементів системи, від компресора до конденсатора, від сполучних трубок до ущільнювальних кілець. Був автокондиціонер – і немає.
Ознаки протікання фреону автомобільного кондиціонера
Оскільки витік холодоагенту із системи автокондиціонера рідко буває дуже інтенсивним із самого початку, перші ознаки можна не помітити, якщо не звертати уваги. Серед них:
-
зниження ефективності (техніка постійно працює, але температуру «не дотягує»);
-
поява сторонніх шумів, яких раніше не було (може бути і постукування, якщо всередину потрапив пісок та інші сторонні речовини);
-
перебої у роботі (раптові відключення чи складнощі з включенням).
Якщо у вас тільки з'явилася думка, що можливе протікання фреону в автомобільному кондиціонері, рекомендуємо не відкладати справу в довгу скриньку, а негайно вирушити на станцію технічного обслуговування за діагностикою.
Перевіряємо автокондиціонер на розгерметизацію системи
Існує кілька способів перевірки системи автомобільного кондиціонера на герметичність. Серед них метод із азотом та рідким милом. Потрібно буде злити вміст системи та наповнити її вказаним газом. Всі «небезпечні» місця (з'єднання) обробляються рідким милом або іншим подібним засобом. Далі проводиться візуальний огляд щодо наявності бульбашок.
Також можна звернутися до фахівців за фарбувальною рідиною. До речі, її можна додавати без зливу холодоагенту. Через кілька днів експлуатації місця протікання будуть очевидні.
Можна відпочатку використовувати фреон, у якому є барвник. У такій ситуації все, що потрібно зробити – це висвітлити систему ультрафіолетовою лампою. Місця протікання світитимуться.
Окрім іншого, можна використовувати спеціальний прилад – газоаналізатор. Однак його результати не завжди є надійними. Наприклад, він може спрацювати на неправильній ділянці через протяг.
У будь-якому випадку, хоч би що ви обрали, головне не затягувати з вирішенням цього питання. Автокондиціонер, система якого втратила герметичність, довго не протягне.