Пневмопідвіска опускається за ніч: можливі причини несправності
Підвіска – це один із ключових елементів ходової частини будь-якого автомобільного транспорту. Вона є і на позашляховиках, і на легкових та навіть вантажних машинах. Саме від того, наскільки якісно вона виготовлена, встановлена та налаштована (кожен пункт має велике значення), залежатиме ваша їзда загалом. Наскільки швидко можна буде пересуватися нерівним дорожнім покриттям? Як сильно трястиме в салоні? Якими будуть аеродинамічні характеристики вашої машини? Навіть маневреність та керованість багато в чому залежать від цієї частини.
На даний момент можна зустріти машини, на яких встановлена пружинна, гідравлічна (хоча правильніше її називати гідропневматична, оскільки це своєрідний гібрид) або пневмо підвіска. Саме про останню ми й поговоримо у цій статті.
Переваги та недоліки пневмо підвіски в Україні
Якщо ви хочете максимального комфорту, підвіска пневмо – ваш вибір. У неї маса переваг, серед яких:
· дуже плавна та тиха їзда;
· здатність автоматично підлаштовуватись під обставини (за рахунок наявності електронного блоку управління);
· можливість вручну підганяти параметри, не виходячи з машини;
· здатність регулювати висоту дорожнього просвіту.
Одним словом – комфорт найвищого рівня. В Україні пневмо підвіски зустрічаються на машинах досить часто. І всі ці машини не належать до низької цінової категорії.
Це пов’язано з недоліками пневматичної підвіски. Вона дорога. Причому не тільки сама по собі, її обслуговування теж влетить у копієчку. Хотілося б сказати, що підвіска пневмо довговічна та стійка до зношування, але – ні. Система досить примхлива, дуже не любить агресивної їзди по нерівній поверхні, негативні температури та реагенти, які використовуються для запобігання зледенінням доріг. Це велика вада для України, де зими бувають і морозними, і сніжними.
Так що пневмо підвіска - це дорогий комфорт найвищого рівня.
Чому виходить з ладу пневмо підвіска автомобіля
Основною причиною того, що пневматична підвіска вийшла з ладу, є вітчизняний клімат. Хоча й дороги також винні. Також проблемою може стати недбалість водія, що звикли до високої зносостійкості пружинної системи. Пневмо підвіска може бути відремонтована, але набагато вигідніші постійні перевірки та технічне обслуговування відразу ж, як виникли неполадки. Повторимо, це не буде зовсім дешево, але набагато дешевше, ніж капітальний ремонт чи заміна усієї системи.
Як зрозуміти, що пневмо підвіска несправна
Несправність пневмо підвіски помітити нескладно. Як правило, ознакою стає те, що машина просідає. Зазвичай подібні проблеми починають відбуватися з підвіскою, яка вже поїздила. Велике значення мають температуру. Якщо надворі холодно (-5 та нижче), дефекти виявляються особливо яскраво. Наприклад, машина може опуститися за ніч, а після прогріву знову піднятися, начебто нічого й не було. Не думайте, що це не має значення. Таким чином автомобіль сигналізує, що пневмо підвіска потребує діагностики та заміни якихось компонентів. Це можуть бути клапани або сама пневмоподушка – тут як пощастить.
Ще однією, більш серйозною ознакою несправності є відмова системи на пряме ручне управління або просідання прямо в процесі руху.
Чи можна їздити на машині з несправною пневмопідвіскою
Отже, якщо пневмо підвіска опускається за ніч, значить настав час відвідати станцію технічного обслуговування. Й краще з цим не зволікати, адже маленька несправність досить швидко може перерости у великі проблеми. Багатьох цікавить питання, чи можна їздити на машині з несправною пневмопідвіскою.
Відповідь проста: можна, але не довго, не швидко та не далеко. Навіть якщо пневматична подушка повністю вийшла з ладу, залишаються ще аварійні відбійники, тому машина не ляже пузиком на асфальт. У такій ситуації необхідно негайно їхати на станцію технічного обслуговування (й не забудьте вимкнути пневмокомпресор, а то доведеться міняти ще й його).