Коли можливо зробити реставрацію распредвала
Розподільний вал можна назвати одним із найбільш довговічних та міцних вузлів в автомобільній конструкції. Його виготовляють із особливого високоміцного чавуну та легованих сталей, згодом загартованих термічною обробкою. Крім того, інженери-розробники постійно шукають спосіб додатково підвищити стійкість цієї конструкції до зношування. Це означає, що сам по собі розподільний вал є дорогим виробом. І яким би надійним та довговічним він не був, рано чи пізно виникнуть проблеми. Зрештою, розподільний вал працює за умов постійного навантаження. Використовуючи якісні мастильні матеріали та регулярно проводячи технічне обслуговування автомобіля, ви сповільните знос, проте ніщо не вічне. І в якийсь момент вам доведеться вибирати між новими виробами та такою послугою, як реставрація распредвала.
Перші ознаки несправності распредвала та що це може означати
Ознакою те, що з вашим розподільчим валом щось негаразд є поява нехарактерного звуку. Спочатку він тихий й новачок навряд чи зможе його побачити. Тому так важливо своєчасне відвідування станцій технічного обслуговування та консультації з професіоналами, адже вони точно зможуть помітити проблему, що зароджується. Одним словом, якщо при запуску двигуна внутрішнього згоряння ви чуєте стукіт й подібна ситуація повторюється все частіше - бігом в автосервіс.
Постукування не обов'язково пов'язане з распредвалом, так що думати про реставрацію або вкладення коштів у новий вузол може бути рано. З іншого боку, цей стукіт може свідчити про те, що:
-
утворилися подряпини та інші дефекти внаслідок зношування поверхні кулачків;
-
відбулася деформація або розбалансування валу;
-
зносилися опорні шийки валу;
-
почали руйнуватися зубці розрізної шестерні;
-
утворилися тріщини на самому валу.
Як бачите, кожна ситуація досить серйозна.
Чому реставрація розподільного валу є найкращим рішенням
Отже, у вас виникли проблеми з розподільчим валом, які можна вирішити трьома способами:
-
реставрація распредвала;
-
підбір вузла, що був у вживанні на розбиранні;
-
придбання нового виробу.
Найпростішим та дорогим, безумовно, є третій варіант. Це за умови, що запчастини для вашої марки та моделі продовжують вироблятися. Однак, коли ми говоримо, що це дорого, можете не сумніватися. Вартість точно не потішить.
Другий варіант за ціною може бути різним. Якщо пощастить, є можливість знайти слабо зношений розподільний вал буквально за копійки. Але немає ні гарантій якості, ні обмежень щодо цін.
Зрештою, реставрація распредвала. Вона безумовно обійдеться дешевше нової запчастини, але може бути дорожче деталей, що побували у вжитку. Натомість компанії, що пропонують подібні послуги, дають гарантії якості та проводять відповідні тести. Реставрація розподільного валу справді може бути названа золотою серединою.
Що включає процес реставрації распредвала
У процес реставрації распредвала входять такі кроки:
-
демонтаж вузла та його повноцінне очищення;
-
діагностика поточного стану;
-
власне, реставрація.
Останній пункт може бути шліфуванням та поліруванням кулачка пастою гої. Це робиться для усунення дрібних нерівностей. Також це може бути рихтовою карбуванням або пресом для усунення відхилення співвісності. Зрештою, можуть бути переточені опорні шийки.
У якій ситуації реставрація распредвала неможлива
Є кілька ознак, що вказують на те, що реставрація распредвала недоцільна:
-
кулачки втратили понад 2 мм висоти;
-
биття валу становить 0,2 мм та більше;
-
овальність перевищила 0,02 мм.
У цьому випадку вказані вище дії будуть марними. Звичайно, залишаються наплавлення, порошково-плазмове напилення та інші варіанти нарощування робочого тіла. Проте всі вони потребують складного обладнання, високої кваліфікації персоналу та якісних витратних матеріалів. Теоретично – це цілком можливо. Але практично дорого. Вартість такого ремонту можна порівняти з придбанням нового распредвала.