Що входить у ремкомплект паливної форсунки і коли він може стати в нагоді
Конструктивно паливна форсунка не що інше, як електромагнітний клапан, що має пристрій для розпилювання. Безпосередньо подача виконується через штуцер високого тиску, далі через жиклер відбувається рух камеру гідравлічного управління.
Утруднення пуску двигуна, зниження його потужності, «провали» при різкому натисканні на педаль газу, знижена динаміка розгону та збільшена витрата палива — часті ознаки несправності системи, а отже й привід скористатися ремкомплектом паливної форсунки.
Склад ремкомплектів паливної форсунки
Справедливо відзначити, що ремкомплект паливної форсунки має досить типовий і простий склад. Найчастіше включає:
комплект клапанів (мультиплікатор);
- шайби;
- гайки;
- кільця ущільнювачів;
- розпилювач.
Основна функція ущільнювальних кілець — запобігання потраплянню в мультиплікатор зовнішнього повітря. У процесі експлуатації дані кільця фізично зношуються, втрачають первозданну еластичність, що призводить до утворення щілин та просочування повітря.
Шайби з ремкомплекту паливної форсунки універсальні та підходять до великої кількості інжекторів. Також набори можуть збиратися до конкретної форсунки.
Як вибрати ремкомплект паливної форсунки
Особливої точності потребує підбір клапанів. Усього існує три способи коректного підбору ремкомплекту паливної форсунки. Для першого необхідно знайти VIN, який є 17-значним кодом. Номер вказаний у техпаспорті транспортного засобу навпроти рядка «Номер шасі (кузова, рами) Vehicle Identification Number». Надалі для пошуку ремкомплекту цей код вбивається у розділі електронного каталогу. При перенесенні VIN-коду зверніть увагу, що в номері не використовуються латинські літери «I», «O» та «Q».
В результаті пошуку каталог видасть схему всієї паливної системи, в якій буде відзначено форсунку з унікальним ідентифікатором, що дозволяє визначити технічні параметри мультиплікатора ремкомплект паливної форсунки.
Знайти ідентифікатор можна на раніше встановленій форсунці. Для цього необхідно оглянути двигун та знайти її місце. Каталожний номер розташований безпосередньо на поверхні. Клапан підбирається з урахуванням таблиць відповідності.
Підібрати ремкомплект паливної форсунки можна на основі технічних параметрів самого автомобіля, зокрема вказується марка, модель, рік випуску, тип і об'єм двигуна. Зверніть увагу, що цей спосіб дає найменш вірогідний результат, оскільки в перехідні періоди на автомобілі одного року випуску могли встановлюватись різні паливні системи. Установка клапана, що не відповідає форсунці, призводить до некоректної роботи та ще більш серйозних ламань.
Діагностика та несправності паливних форсунок
Форсунки в процесі експлуатації автомобіля, як і будь-яка його деталь, стають непридатними. Передчасний вихід із ладу найчастіше є результатом використання палива низької якості. Форсунка працює таким чином, що залишки палива всередині випаровуються, утворюючи осад на отворах клапана. Ігнорування цієї проблеми з часом призводить до нестійкої роботи двигуна.
Використання ремкомплекту паливної форсунки буде потрібне та у разі порушення герметичності клапана. У результаті бензин протікає навіть при незапущеному двигуні та велика ймовірність виникнення гідравлічного удару. Нагромаджений в циліндрі бензин при запуску двигуна відчуває дуже високий тиск, що негативно позначається на роботі двигуна.
Несправності попередньо можна визначити щодо поведінки автомобіля на дорозі. Нестабільна робота двигуна вказує на забиті форсунки, підвищення витрат палива більш ніж на 2 літри — на протікання, яке можна ліквідувати заміною або ремонтом з використанням ремкомплекту паливної форсунки.
Неспецифічний стукіт форсунки схожий на частенький лункий звук виникає в результаті фізичного зносу деталі. Здавалося б, нічого критичного в сторонньому звуку немає, однак у більшості випадків він супроводжується падінням потужності двигуна та провалом педалі. Для зниження витрат спочатку варто провести промивання форсунок, якщо це не дасть необхідного ефекту, замінити весь вузол.
Просочування палива відбувається у міру того, як зношується шайба. У 70% випадків ця несправність виникає у дизельних силових агрегатах. Крім того, протікання нерідко утворюється в безпосередніх місцях з'єднання форсунки з паливними трубками.
Ремкомплект паливної форсунки буде корисним і при пошкодженні проміжної шайби, яка розташовується між розпилювачем та пружиною. У разі даної несправності голка не підіймається до рівня, у результаті виникає нестабільність подачі. При зносі пружини або зниженні пружності виконується повна заміна елемента. У деяких випадках допускається встановлення додаткових шайб.
Конструкції форсунок можуть мати значні відмінності в залежності від виробника. Конструктивно простими є Bosch Common Rail, їх слабким місцем вважаються клапани та розпилювачі. На мультиплікатор виробник дає гарантію 100 000 км, проте при використанні низькоякісного палива перевірку форсунок дизельного двигуна рекомендується проводити кожні 20 000 км.
Аналогічні несправності трапляються у форсунок Delphi. Досить ефективною вважається чистка з використанням ультразвуку, якщо вона не дає належного результату, проводиться заміна.
Японські форсунки Denso, за твердженням виробника, здатні виконувати свої функції до 150 000 км пробігу. Однак вони є неремонтопридатними й підлягають заміні у разі ламання.