Список авто з пневмопідвіскою
У сучасних автомобілях встановлюються різні типи підвісок. Пневматична має конструкцію, яка дозволяє досягти певного положення кузова коштом спеціальних балонів, заповнених повітрям.
Справедливо відзначити, що машини з пневмопідвіскою ще не настільки поширені та частіше зустрічаються в преміум сегменті. Розглянемо список авто з пневмопідвіскою, які мають високий рівень безпеки та варті вашої уваги.
Історія та сучасність машин з пневмопідвіскою
Ідея виробництва машин з пневмопідвіскою з'явилася ще на зорі машинобудування у 1901 році. Патент на винахід був отриманий Вільямом Хамфрісом, який першим встановив два пневмоелементи на вісь автомобіля. Однак на цьому слід винаходу втрачається і наступна згадка зустрічається лише у роки Другої світової війни.
Пневмопідвіски встановлювалися на американську військову техніку, після війни саме американський автопром продовжив розвивати та вдосконалювати пневмоелементи. Stout Scarab, випущений у 1946 році, став першою машиною з пневмопідвіскою та кузовом зі скловолокна.
Топ-3 списки авто з пневмопідвіскою
Якщо розглядати список авто з пневмопідвіскою з точки зору надійності, то незаперечним лідером буде кілька моделей, в основі яких лежить одна платформа та ідентичні компресори, стійки та ресивери, відмінності стосуються лише налаштувань. Йдеться про VW Touareg, Audi Q7 та Porsche Cayenne.
На жаль, навіть авто з пневмопідвіскою зі списку є слабкі місця. У перерахованих вище моделях пильну увагу варто звертати на нагнітальний клапан, який виходить з пневматичного балона, і компресор. Самі ж балони мають металеву склянку, що захищає їх від довкілля.
Наступними в топ машин з пневмопідвіскою йдуть VW Phaeton і Audi A8. Вони практично не мають конструктивних відмінностей, незначна специфіка спостерігається лише у налаштуваннях. Термін служби пневмопідвісок у таких автомобілях становить 120 000-160 000 км.
Почесна "бронза" у списку авто з пневмопідвіскою належить LEXUS LS460/430.
Надійні та практичні машини з пневмопідвіскою
Продовжуючи список авто з пневмопідвіскою, варто згадати двох представників Mercedes: Mercedes Benz E klass w211/CLS klass w219 і S klass w220/w221. Передні пневматичні стійки у представлених моделях «ходять» в межах 100 000 км, задні - 120 000 км.
Land Rover Range Rover Vogue / Sport - ще один представник машин з пневмопідвіскою. Конструктивно балони не мають захисту від факторів довкілля, що позначається на їхньому експлуатаційному терміні. Також слабким місцем є блок керування пневмопідвіскою та комп'ютер Range Rover.
Наступне почесне місце у списку авто з пневмопідвіскою належить Audi Allroad I покоління. Слабким місцем системи є безпосередньо балони, які не мають додаткового захисту.
Нові автомобілі з пневмопідвіскою
Якщо розглядати нові моделі авто з пневмопідвіскою з фінансового боку, то список буде виглядати так:
Mercedes-Benz C-Klasse четвертого покоління. Відрізняється модульною платформою MRA. Тут варто згадати Mercedes-Benz C-Klasse 2018 року випуску, в якому пневмопідвіска є опційною.
VOLVO XC60 другого покоління переїхала на модульну платформу SPA. Пневмопідвіска встановлюється опціонно на бензинову T5 та дизельну D4 версію.
Також уваги варті Audi Q5 2016 року, що випускається у кількох версіях «звичайної», Advance, Design та Sport.
Як бачите гідне авто з пневмопідвіскою можна знайти серед різних марок та цінових категорій.