Як обрати якісні аналоги сайлентблоків
Завдяки справному сайлентблок стабілізатора деталі механізму хоч і обмежено, але переміщуються відносно один одного. Крім того, забезпечується захист запчастин, що з'єднуються, стійкість і м'якість ходу автомобіля. Але навіть самий зносостійкий елемент з часом у процесі експлуатації виходить з ладу і доводиться задуматися над тим, як придбати якісний аналог сайлентблоку, щоб повернути працездатність системі.
Сам сайлентблок виготовлений у вигляді шарніра, що складається з пари металевих втулок і вставки, яка бере на себе навантаження від підвіски. Деталь постійно піддається температурним і хімічним випробуванням, що призводить до скорочення терміну служби елемента. Про те, як вибрати якісний сайлентблок і насолоджуватися комфортною їздою ще довгий термін, далі йтиметься.
Які якісні аналоги сайлентблоків існують
При виборі сайлентблока важливо віддати перевагу якісному аналогу. Така деталь зроблена зі зносостійких матеріалів та має гарантію. На сьогодні шарніри поділяються на розбірні та нерозбірні. Другий тип запчастин призначений для запобігання вібрації та усунення нетипових звуків під час роботи автомобіля.
У сайлентблоках найчастіше еластичний елемент виготовлений з поліуретану, який є більш довговічним та зносостійким, у порівнянні з каучуком. Вартість такої деталі є доступною, а експлуатаційні властивості високі. Якісний сайлентблок виконує своє завдання протягом 100 000 км. Поліуретановий матеріал відмінно витримує вплив перепадами температури та забезпечує безпеку на дорозі незалежно від сезону.
Каучук легко з'єднується з металевою частиною, але не дуже жорсткий.
Коли потрібно встановлювати сайлентблоки стабілізатора
Вчасно замінивши сайлентблоки стабілізатора можна уникнути виходу з експлуатації інших запчастин, і, відповідно, дорогого ремонту. Коли під час пересування в салоні чується нехарактерний стукіт в області підвіски або протектор на колесах зношується нерівномірно, варто звернути увагу на стан сайлентблоку.
Про те, що деталь час міняти, свідчить кривий розвал-сходження. Під час проходження поворотів погіршується реакція на провертання керма. Візуально еластична деталь сайлентблока може бути покрита дрібними тріщинами, а сам матеріал може місцями відшаровуватись, і коливання під час їзди не гаситься повною мірою. Якщо вчасно не зайнятися діагностикою підвіски, на швидкості автомобіль відхилятиметься від курсу, можуть руйнуватися посадкові місця, що спричинить заміну важеля. А це коштує чималих грошей.
Що врахувати при виборі сайлентблоків стабілізатора
Не завжди вдається підібрати оригінальну запчастину. Щоб придбати якісний аналог сайлентблока стабілізатора, необхідно врахувати всі параметри. При цьому обов'язково вказується марка автомобіля, рік його випуску та спеціальний код.
Найпершим і найголовнішим параметром є розмір. Він повинен бути абсолютно ідентичним елементу, що зносився. Краще зробити демонтаж запчастини та виконати заміну самостійно. Хоча в деяких машинах цей елемент дістати непросто. Здійснюючи виміри, слід врахувати як внутрішній, і зовнішній діаметр, довжину і ширину еластичної запчастини. Сайлентблоки оснащені втулкою, яка зменшує зношування кріплень, тому при здійсненні вимірів елемента може бути похибка до 0.5 мм.
Також слід звернути увагу до матеріалу. Як було сказано вище, гумові елементи ущільнювачів обійдуться дешевше, ніж поліуретанові, але другі будуть стійкими до інтенсивних навантажень. Їзда по нерівній дорозі та вибоїнах швидко виведуть з ладу гумову втулку. Тому деталь із міцного поліуретану в будь-якому випадку буде довше. З нею можна керувати автомобілем впевненіше. Гумові ж м'якше, що дозволяє насолоджуватися спокійною їздою. Саме такими елементами обладнується система спочатку, коли сходить із конвеєра. Тому однозначної відповіді не існує і при виборі потрібно орієнтуватися на особисті уподобання.
Також важливим є і виробник. Якісний магазин реалізує свою продукцію, надаючи гарантію на неї та відповідну документацію.